نوروز امسال با بصرفه‌ترین سیم‌کار کشور

سینمای ایران » گزارش1400/08/28


حضور منتقدانه در میدان سینما

محسن کلهر

 

محمد خزایی که چهره ای آشنا برای سینماگران و فعالان عرصه فرهنگ و هنر است با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی منصوب شد. حضور خزایی پس از حسین انتظامی بر مسند سینمایی بدین معنی است که ستاره سینما به دست یک سینماگر سپرده شده است تا روند تولید و اکران فیلم‌های سینمایی در کشور و همچنین برگزاری جشنواره‌ها به حضوری جشنواره فیلم فجر رونق بیش‌تر می‌یابد.
خزایی نیز در نخستین اقدام خود هیات مدیره و مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی را تغییر داد و به نظر می‌رسد او قصد دارد تا نقش و جایگاه ویژه‌ای به این بنیاد سینمایی ببخشد. بنیاد سینمایی فارابی طی سال‌های گذشته به منزلتی تشریفاتی رسیده بود و حرکت دادن آن نیازمند موتور متحرک قوی است و شاید این تغییرات بنیادین بتواند تحرک لازم را در آن ایجاد کند. سینمای امروز ایران علاوه بر بحران کرونا، دچار بیماری دیگری شده است که می‌تواند آن را دور باطل نام نهاد و خروج از این بیماری علاوه‌بر تمهیدات مالی و توجهات اقتصادی که امری اجتناب‌ناپذیر است، نیازمند مدیریت قوی و تصمیم‌ساز برای ایجاد تحرک اجتماعی مناسب در بدنه سینماست و این مهم جز با حضور افراد مجرب و راه‌گشا میسر نخواهد شد.
حالا باید دید انتصابات اخیر حوزه معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و زیر مجموعه‌های آن تا چه اندازه خواهد توانست مسیر را برای تولیدات بهتر و بیش‌تر سینمایی باز کند و افراد را روی کار آمده چه میزان در تحقق این امر از خود شایستگی نشان خواهند داد.
ماهنامه سینمایی فیلم امیدوار‌ است، روند تغییرات و تحولات اخیر به رشد و بالندگی هرچه بیش‌تر سینمای ایران و درخشش هرچه بیش‌تر این هنر فراگیر در عرصه‌ملی و بین المللی منجر شود و منتقدانه و منصفانه رویدادهای مدیریتی در حوزه سینما را دنبال خواهد کرد و به نظر مخاطبان گرامی فیلم خواهد رساند.

 

کانال تلگرام ماهنامه سینمایی فیلم:

https://telegram.me/filmmagazine

آدرس اینستاگرام:

https://www.instagram.com/filmmagazine.official

آدرس کانال آپارات:

آپارات | FilmMagazine.official (aparat.com)

آرشیو

فراخوان اولین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه عباس کیارستمی
فیلم خانه ماهرخ ساخته شهرام ابراهیمی
فیلم گیج گاه کارگردان عادل تبریزی
فیلم جنگل پرتقال
fipresci
وب سایت مسعود مهرابی
با تهیه اشتراک از قدیمی‌ترین مجله ایران حمایت کنید
فیلم زاپاتا اثر دانش اقباشاوی
آموزشگاه سینمایی پرتو هنر تهران
هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت
گروه خدمات گردشگری آهیل
جشنواره مردمی عمار
جشنواره انا من حسین
آموزشگاه دارالفنون
سینماهای تهران


سینمای شهرستانها


آرشیوتان را کامل کنید


شماره‌های موجود


نظر شما درباره سینمای مستقل ایران چیست؟
(۴۰)

عالی
خوب
متوسط
بد

نتایج
نظرسنجی‌های قبلی

خبرنامه

به خبرنامه ماهنامه فیلم بپیوندید: