نوروز امسال با بصرفه‌ترین سیم‌کار کشور

سینمای ایران » چشم‌انداز1401/06/30


هفتمین یادواره صلح با شعار صلح مقاومت و امید در برج آزادی تهران

 
همزمان با روز جهانی صلح و آغاز هفته دفاع مقدس هفتمین یادوراره صلح، مقاومت، امید راس ساعت 11 صبح روز پنجشنبه 31 شهریور با حضور هنرمندان و شخصیت‌های فرهنگی هنری در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی تهران گشایش می‌یابد.

این رویداد فرهنگی که توسط مرکز آموزش‌های هنری وسینمایی دارالفنون باهمکاری مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی تهران برگزار می‌شود شامل بخش‌های مختلف تجسمی و نمایشی است. 

نمایش‌نامه خوانی نذار این خواب تعبیر بشه به کارگردانی سعید محبی و تهیه کنندگی مرکز فرهنگی هنری دارالفنون و همچنین نمایشگاه عکس و هنرهای دیجیتال، همراه با رونمایی از کتاب صلح از دیگر برنامه‌های این یادواره است. نمایشگاه عکس متشکل از 40 اثر از 40 هنرمند دانش‌آموخته دارالفنون در قطع 50×70 برروی کاغذ عکس و به‌صورت تخته‌شاسی است که این آثار پس از  بازدید از موزه‌های صلح تهران، موزه جنگ، موزه دفاع مقدس، موزه شهدا و جلسات نمادشناسی صلح توسط هنرجویان مرکز آموزش‌های هنری وسینمایی دارالفنون با رویکرد پژوهشی و خلق آثار مفهومی با تکنیک‌های عکس‌سازی، فتو کولاژ و فتومنی پولیشن تولید شده است.

یادواره صلح مقاوت امید هفت دوره متوالی به خلق آثار صلح پرداخته و آثار متعددی با پیام صلح و دوستی و جهانی عاری از جنگ و خشونت را به نمایش گذاشته است. این یادواره همه ساله همزمان با روزجهانی صلح و آغاز هفته دفاع مقدس آثار جدید خود را به نمایش می‌گذارد و محمد مهدی تدین موغاری دبیری این رویداد را برعهده دارد.

گفتنی است این نمایشگاه به مدت یک هفته در گالری برج آزادی تهران درمعرض دید عموم علاقمندان قرار خواهد داشت.

محمد مهدی تدین موغاری دبیر برگزاری یادواره صلح مقاومت امید هدف این نمایشگاه را گامی برای  تحقق آرزوی جهانی عاری از خشونت و صلحی پایدار خواند، وی گفتد با امید و انتظار برای ظهور منجی عدل گستر سال‌هاست که توسط مرکز آموزش‌های هنری و سینمایی دارالفنون در روز 31 شهریور ماه همزمان با روز جهانی صلح برگزار می شود.

آثار این نمایشگاه توسط هنرجویان این مرکز با رویکرد هنر مفهومی و به صورت استیجد وبا تکنیک فتو منیپولیشن خلق شده است.

هنر مفهومی یا کانسپچوآل آرت (Conceptual art) گونه‌ای از هنرهای تجسمی است که در آن مفهوم یا ایدهٔ موجود در اثر، بر زیبایی‌شناسی معمول و مواد به‌کاررفته برای خلق آن اولویت دارد.

در هنر مفهومی، ایده یا مفهوم مهم‌ترین جنبهٔ کار است.

نمایشگاه حاضر برپایه عکاسی با دو شیوه عکاسی چیدمان یا عکاسی کارگردانی‌شده یا اِستِیجد فوتوگرافی (Staged Photography) که در آن، عکاس به طراحی صحنه و صحنه‌پردازی سوژه مورد نظر خود می‌پردازد و شیوه فتو منیپولیشن که عکاس، پس از عکاسی از تصاویر مورد نظر خود به وسیله تکنیک‌های فتو کولاژ و مونتاژ اثر جدیدی را خلق می‌کند بنا شده است.

زیر هر اثر بارکدی قراردارد که با اسکن آن به بخش تاریخچه و امتیاز دهی به آثار وارد خواهید شد باتوجه به این‌که به سه اثر منتخب از نگاه بازدیدکنندگان هدیه ارزشمندی (قلم نوری شرکت گابیا) اهدا خواهد شد.

 

کانال تلگرام ماهنامه سینمایی فیلم:

https://telegram.me/filmmagazine

آدرس اینستاگرام:

https://www.instagram.com/filmmagazine.official

آدرس کانال آپارات:

آپارات | FilmMagazine.official (aparat.com)

آرشیو

فراخوان اولین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه عباس کیارستمی
فیلم خانه ماهرخ ساخته شهرام ابراهیمی
فیلم گیج گاه کارگردان عادل تبریزی
فیلم جنگل پرتقال
fipresci
وب سایت مسعود مهرابی
با تهیه اشتراک از قدیمی‌ترین مجله ایران حمایت کنید
فیلم زاپاتا اثر دانش اقباشاوی
آموزشگاه سینمایی پرتو هنر تهران
هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت
گروه خدمات گردشگری آهیل
جشنواره مردمی عمار
جشنواره انا من حسین
آموزشگاه دارالفنون
سینماهای تهران


سینمای شهرستانها


آرشیوتان را کامل کنید


شماره‌های موجود


نظر شما درباره سینمای مستقل ایران چیست؟
(۴۰)

عالی
خوب
متوسط
بد

نتایج
نظرسنجی‌های قبلی

خبرنامه

به خبرنامه ماهنامه فیلم بپیوندید: