سینمای ایران » چشم‌انداز1402/02/11


حمایت عمارت نوفل لوشاتو از فیلمسازان جوان

پژمان صمدی
داود نامور در نشست خبری ظهر امروز در عمارت نوفل لوشاتو

 

مدیر مجموعه عمارت نوفل لوشاتو از حمایت علاقه‌مندان به ساخت فیلم‌های کوتاه خبر داد و گفت: علاقه مندان به ساخت فیلم کوتاه می‌توانند فیلمنامه‌های خود را تا ۱۵ خرداد به بخش اداری مجموعه عمارت نوفل لوشاتو تحویل دهند.

به گزارش وب سایت ماهنامه فیلم، داود نامور در نشست خبری ظهر امروز که در عمارت نوفل لوشاتو که در جمع خبرنگاران برگزار شد با اعلام خبر بالا افزود: از بین آثار منتخب، هزینه تولید یک تا ده فیلم کوتاه پرداخت خواهد شد.

 

او تصریح کرد: از سال‌ها پیش دغدغه این را داشتیم که در حوزه تولید فیلم کاری انجام دهم زیرا در دهه‌های گذشته این حوزه مورد توجه و حمایت نبوده است. در حوزه تئاتر هم شرایط به همین شکل بود و علاقه مندان و جوانان در دهه ۸۰ مورد اقبال فعالان این حوزه نبودند.


مدیر نوفل لوشاتو تاکید کرد: در حال حاضر شرایط تغییر کرده و علاقه مندان به حوزه تئاتر و سینما بیشتر شده اند اما همچنان خلا حمایتی وجود دارد از این رو ما در عمارت نوفل لوشاتو تصمیم گرفتیم که با توجه به ظرفیت ها و وضعیت موجود از علاقه مندان و فیلم اولی‌ها حمایت کنیم و این حمایت از تولید تا پایان فیلم وجود دارد.
نامور با اشاره به اینکه موضوع فیلم های کوتاه می‌تواند با موضوعات حقوق کودکان، سالمندان، حیوانات، امید و امیدواری، آگاهی و محیط زیست و … باشد، تاکید کرد: آثار ارسالی پس از بررسی و نظر کارشناسان به مرحله تولید می رسد.

 

مدیر مجموعه عمارت نوفل لوشاتو معتقد است: در دنیا به فیلم کوتاه اهمیت زیادی داده می‌شود و جشنواره‌های زیادی در این باره برگزار می‌شود اما در ایران این هنر آن طور که باید مورد توجه و حمایت قرار نگرفته است.

او افزود: فراخوان جذب علاقه مندان به ساخت فیلم کوتاه منتشر شده است و آثار ارسالی پس از تائید تیم کارشناسی در مرحله پیش تولید و تولید قرار می‌گیرند و فیلم‌های ساخته شده این فرصت را دارند که در جشنواره‌های داخلی و خارجی شرکت داده شوند.

 

نامور تاکید می‌کند: یکی دیگر از اهداف ما این است که با تولید این فیلم‌ها به دنیا نشان دهیم که ایران کجاست و مردم آن چه توانایی‌های دارند.

مدیر مجموعه عمارت نوفل لوشاتو یادآور شد: این مجموعه آمادگی این را دارد که یک روز در هفته سالن نمایش خود را به اکران فیلم‌های کوتاه اختصاص دهد، در صورت اجرایی شدن این تصمیم خبر آن اعلام خواهد شد.

 

عمارت نوفل لوشاتو واقع در خیابان نوفل لوشاتو ابتدای خیابان رازی شماره 18، فعالیت خود را در سال ۱۳۹۵ در محل قدیمی خود (واقع در خیابان نوفل‌لوشاتو، کوچه زیبا) آغاز کرده است.

 

کانال تلگرام ماهنامه سینمایی فیلم:

https://telegram.me/filmmagazine

آدرس اینستاگرام:

https://www.instagram.com/filmmagazine.official

آدرس کانال آپارات:

آپارات | FilmMagazine.official (aparat.com)

 

[مجله فیلم]

آرشیو

کتاب کاریکاتورهای مسعود مهرابی به زودی توسط نشر نظر منتشر می‌شود
فراخوان اولین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه عباس کیارستمی
فیلم خانه ماهرخ ساخته شهرام ابراهیمی
فیلم گیج گاه کارگردان عادل تبریزی
فیلم جنگل پرتقال
fipresci
وب سایت مسعود مهرابی
با تهیه اشتراک از قدیمی‌ترین مجله ایران حمایت کنید
فیلم زاپاتا اثر دانش اقباشاوی
آموزشگاه سینمایی پرتو هنر تهران
هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت
گروه خدمات گردشگری آهیل
جشنواره مردمی عمار
جشنواره انا من حسین
آموزشگاه دارالفنون
سینماهای تهران


سینمای شهرستانها


آرشیوتان را کامل کنید


شماره‌های موجود


نظر شما درباره سینمای مستقل ایران چیست؟
(۴۱)

عالی
خوب
متوسط
بد

نتایج
نظرسنجی‌های قبلی

خبرنامه

به خبرنامه ماهنامه فیلم بپیوندید: